logo-white
EUzaTebe_logo

Pilot škole

Ove škole je Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja odredilo za prvo pilotiranje državne mature

GIMNAZIJE

1. Prva beogradska gimnazija, Beograd
2. Dvanaesta beogradska gimnazija, Beograd
3. Četrnaesta beogradska gimnazija, Beograd
4. Šesta beogradska gimnazija, Beograd
5. Deveta beogradska gimnazija "Mihailo Petrović Alas", Beograd
6. Sportska gimnazija, Beograd
7. Zemunska gimnazija, Zemun
8. Srednja škola, Grocka
9. Zrenjaninska gimnazija, Zrenjanin
10. Senćanska gimnazija, Senta
11. Gimnazija "Dušan Vasiljev", Kikinda
12. Gimnazija "Uroš Predić", Pančevo
13. Gimnazija "Borislav Petrov Braca", Vršac
14. Gimnazija "Veljko Petrović", Sombor
15. Gimnazija i stručna škola "Nikola Tesla", Apatin
16. Gimnazija i ekonomska škola "Jovan Jovanović Zmaj", Odžaci
17. Gimnazija, Bečej
18. Gimnazija "Jovan Jovanović Zmaj", Novi Sad
19. Gimnazija "Žarko Zrenjanin", Vrbas
20. Gimnazija "Sava Šumanović", Šid
21. Gimnazija, Inđija
22. Šabačka gimnazija, Šabac
23. Srednja škola, Krupanj
24. Srednja škola "Hiljadu trista kaplara", Ljig
25. Gimnazija, Velika Plana
26. Srednja škola "Mladost", Petrovac na Mlavi
27. Gimnazija "Miloš Savković", Aranđelovac
28. Druga kragujevačka gimnazija, Kragujevac
29. Gimnazija "Svetozar Marković", Jagodina
30. Gimnazija, Ćuprija
31. Gimnazija "Bora Stanković", Bor
32. Knjaževačka gimnazija, Knjaževac
33. Gimnazija, Zaječar
34. Gimnazija "Josif Pančić", Bajina Bašta
35. Užička gimnazija, Užice
36. Prijepoljska gimnazija, Prijepolje
37. Gimnazija "Takovski ustanak", Gornji Milanovac
38. Gimnazija, Ivanjica
39. Gimnazija, Vrnjačka Banja
40. Gimnazija, Raška
41. Gimnazija "Vuk Karadžić", Trstenik
42. Gimnazija, Kruševac
43. Aleksinačka gimnazija, Aleksinac
44. Gimnazija "Bora Stanković", Niš
45. Gimnazija "9.maj", Niš
46. Kuršumlijsko-podujevska gimnazija, Kuršumlija
47. Gimnazija Pirot, Pirot
48. Gimnazija "Stevan Jakovljević", Vlasotince
49. Gimnazija "Jovan Skerlić", Vladičin Han
50. Gimnazija, Bosilegrad

SREDNJE UMETNIČKE ŠKOLE

1. Baletska škola "Lujo Davičo", Beograd
2. Muzička škola "Davorin Jenko", Beograd
3. Škola primenjenih umetnosti, Šabac

SREDNJE STRUČNE ŠKOLE (četvorogodišnji programi)

1. Prva ekonomska škola, Beograd
2. Medicinska škola "Beograd", Beograd
3. Građevinska tehnička škola "Branko Žeželj", Beograd
4. Građevinska škola, Beograd
5. Škola za dizajn tekstila, Beograd
6. Elektrotehnička škola "Zemun", Zemun
7. Tehnička škola, Obrenovac
8. Hemijsko-tehnološka škola, Subotica
9. Tehnička škola, Zrenjanin
10. Tehnička škola, Kikinda
11. Tehnička škola "23.maj", Pančevo
12. Tehnička škola "Sava Munćan", Bela Crkva
13. Srednja tehnička škola, Sombor
14. Srednja škola "Svetozar Miletić", Novi Sad
15. Tehnička škola "Mileva Marić Ajnštajn", Novi Sad
16. Saobraćajna škola"Pinki", Novi Sad
17. Medicinska škola "Draginja Nikšić", Sremska Mitrovica
18. Tehnička škola Šabac, Šabac
19. Srednja škola "Sveti Sava", Loznica
20. Ekonomska škola "Valjevo", Valjevo
21. Tehnička škola, Ub
22. Ekonomska-ugostiteljska škola "Slobodan Minić", Aranđelovac
23. Srednja stručna škola, Kragujevac
24. Elektrotehnička i građevinska škola "Nikola Tesla", Jagodina
25. Tehnička škola, Bor
26. Tehnička škola, Knjaževac
27. Tehnička škola, Užice
28. Tehničko-poljoprivredna škola, Sjenica
29. Prehrambeno-ugostiteljska škola, Čačak
30. Poljoprivredno-hemijska škola "Dr Đorđe Radić", Kraljevo
31. Politehnička škola "Milutin Milanković", Kruševac
32. Trgovinska škola, Niš
33. Tehnička škola "15. maj", Prokuplje
34. Tehnička škola, Pirot
35. Trgovinsko-ugostiteljska škola, Leskovac
36. Tehnička škola Vlasotince, Vlasotince
37. Tehnička škola, Vranje
38. Poljoprivredna-šumarska škola "Josif Pančić", Surdulica

SREDNJE STRUČNE ŠKOLE (trogodišnji programi)

1. Građevinska škola, Beograd
2. Grafička škola, Beograd
3. Tehnička škola GSP, Beograd
4. Tehnička škola "Pavle Savić", Novi Sad
5. Srednja tehnička škola "Milenko Brzak - Uča", Ruma
6. Srednja poljoprivredna škola sa domom učenika, Šabac
7. Tehnička škola Smederevo, Smederevo
8. Prva tehnička škola – Jagodina, Jagodina
9. Mašinska tehnička škola "14.oktobar", Kraljevo
10. Škola za tekstil i dizajn, Leskovac