logo-white
EUzaTebe_logo

Sastav radnih grupa

Članstvo timova za pripremu ispitnih materijala za državnu maturu 2021/2022. godine

Opšta i umetnička matura

Sastav radnih grupa za izradu ispitnih materijala, po predmetima:

Jezici

1. Srpski jezik i književnost

1. Valentina Ilić, Filološki fakultet, Beograd
2. Katarina Marković, Hemijsko-prehrambeno tehnička škola, Beograd
3. Milan Šipovac, Osma beogradska gimnazija, Beograd
4. Nikoleta Nikolić, Ekonomsko-ugostiteljska škola, Velika Plana
5. Aleksandra Crnogorac, Gimnazija „Sveti Sava”, Beograd
6. Valentina Andrejić Ristić, Prva niška gimnazija „Stevan Sremac”, Niš
7. Dušan Blagojević, Gimnazija, Lebane
8. Slobodanka Raković, penzioner, Beograd

2. Srpski kao nematernji jezik

1. Dr Vesna Krajišnik, Filološki fakultet, Beograd
2. Dr Dušanka Zvekić Dušanović, Filozofski fakultet, Novi Sad
3. Dr Jelena Redli, Filozofski fakultet, Novi Sad
4. Aleksandar Dognar, Gimnazija za talentovane učenike „Deže Kostolanji”, Subotica
5. Spec. filol. Nataša Dobrić, „Petefi Šandor”, Novi Sad

3. Albanski jezik i književnost

1. Bekim Ademi, Srednja-tehnička škola, Preševo
2. Estra Aćifi, Srednja škola „Sezai Suroi”, Bujanovac
3. Kaduše Nuhiu, profesor albanskog jezika, nezaposlena
4. Dželal Arifi, Gimnazija „Skenderbeg”, Preševo
5. Enkel Redžepi, Gimnazija „Skenderbeg”, Preševo

4. Bosanski jezik i književnost

1. Elvira Đekić, Tehnička škola, Novi Pazar
2. Alisa Džemić, Gimnazija, Tutin
3. Maida Fazlić, Medicinska škola „Dva heroja”, Novi Pazar
4. Azemina Hadžić, Tehnička škola, Tutin

5. Bugarski jezik i književnost

1. Pene Dimitrov, profesor bugarskog jezika, penzioner
2. Milisav Nikolov, Gimnazija „Sv. Kirilo i Metodije”, Dimitovgrad
3. Anita Hristova Peneva, Gimnazija, Bosilegrad
4. Ivana Andrejević, Gimnazija „Sv. Kirilo i Metodije”, Dimitovgrad

6. Mađarski jezik i književnost

1. Silvia Kantar Farago, Srednja škola „Lukjan Mušicki”, Temerin
2. Dr Hargita Horvat Futo, Filozofski fakultet, Novi Sad
3. Dr Edit Katona, Filozofski fakultet, Novi Sad
4. Dr Marija Pastor Kiči, Filozofski fakultet, Novi Sad

7. Rumunski jezik i književnost

1. Dr Brinduša Žujka, Visoka škola strukovnih studija za vaspitače, Vršac
2. Dr Marinel Negru, Učiteljski fakultet, Beograd
3. Romanca Varđan, Gimnazija „Borislav Petrov Braca”, Vršac
4. Gabrijela Radojević, Ekonomsko-trgovinska škola „Dositej Obradović”, Alibunar

8. Rusinski jezik i književnost

1. Aleksandar Mudri, Filozofski fakultet, Novi Sad
2. Ljupka Malacko, srednja škola „Pero Kuzmjan”, Ruski Krstur
3. Anamarija Ramač Furman, Filozofski fakultet, Novi Sad
4. Ana Rimar, Filozofski fakultet, Novi Sad

9. Slovački jezik i književnost

1. Dr Marina Šimak, Filozofski fakultet, Novi Sad
2. prof. Marjena Koroš, urednik za slovački jezik, „Zavod za udžbenike”, Novi Sad
3. Dr Ana Makišova, Filozofski fakultet, Novi Sad
4. Svetlana Zolnjan, Nacionalni savet nacionalnih manjina, Bač
5. Anamarija Boldocki Grbić, Gimnazija „Jan Kolar” sa domom učenika, Bački Petrovac

10. Hrvatski jezik i književnost

1. Mr Mirjana Crnković, „Matko Vuković”, Subotica
2. Ivan Bričević, Gimnazija „Svetozar Marković”, Subotica
3. Sanjin Ivašić, Politehnička škola, Subotica
4. Morena Rendulić, „Matija Gubec”, Tavankut
5. Ana Gaković, Gimnazija „Svetozar Marković”, Subotica

11. Engleski jezik

1. Dr Jelena Vujić, Filološki fakultet, Beograd
2. Dr Anica Radosavljević Krsmanović, Filološko-umetnički fakultet, Kragujevac
3. Višnja Minčev, Železničko tehnička škola, Beograd
4. Nada Ćiraković, Gimnazija, Lazarevac
5. Sanja Bošnjak, Srednja medicinska škola „Dr Ružica Rip”, Sombor

12. Italijanski jezik

1. Dr Katarina Zavišin, Filološki fakultet, Beograd
2. Jelena Živković, „Dragomir Marković”, Kruševac
3. Jelena Gavrović, 3. beogradska gimnazija, Beograd
4. Marija Veljić, Gimnazija „Takovski ustanak”, Gornji Milanovac

13. Nemački jezik

1. Dr Aleksandra Begović, Filozofski fakultet, Kosovska Mitrovica
2. Svetlana Zlatanović, 6. beogradska gimnazija, Beograd
3. Vesna Nikolovski, 3. beogradska gimnazija, Beograd

14. Ruski jezik

1. Dr Luka Medenica, Filološki fakultet, Beograd
2. Dr Jelena Ginić, Filološki fakultet, Beograd
3. Tatjana Šuković, 9. gimnazija „Mihajlo Petrović Alas”, Beograd
4. Slatka Vučinić, Prva beogradska gimnazija, Beograd
5. Ana Spremić, Osma beogradska gimnazija, Beograd

15. Francuski jezik

1. Dr Marija Panić, Filološko-umetnički fakultet, Kragujevac
2. Slavica Mijalković, Gimnazija, Pirot
3. Jovana Ilić, Filološka gimnazija, Beograd

16. Španski jezik

1. Mile Sajčić, 8. beogradska gimnazija, Beograd
2. Dr Ana Jovanović, Filološki fakultet, Beograd
3. Milena Radovanović, Gimnazija „Svetozar Marković”, Jagodina

Nauke

17. Matematika

1. Dr Aleksandar Lipkovski, Matematički fakultet, Beograd
2. Dr Dragan Azdejković, Ekonomski fakultet, Beograd
3. Dr Bojana Mihailović, Elektrotehnički fakultet, Beograd
4. Dr Aleksandar Pejčev, Mašinski fakultet, Beograd
5. Spec. mat. Zorica Marinković, Zemunska gimnazija, Beograd
6. Spec. mat. Vladimir Marinkov, Ekonomsko-trgovinska škola „Vuk Karadžić”, Stara Pazova
7. Dr Ivan Anić, Visoka škola strukovnih studija za informacione tehnologije, Beograd
8. Dr Vladimir Baltić, Visoka škola za elektrotehniku i računarstvo, Beograd
9. Anđelka Simić, Gimnazija „Branislav Petronijević”, Ub
10. Dr Radivoje Stojković, Gimnazija „Jovan Jovanović Zmaj”, Novi Sad

18. Geografija

1. Mr Marko Milošević, Geografski institut ,„Jovan Cvijić”, SANU, Beograd
2. Mr Dušica Stamenić, Tehnička škola „Radoje Ljubičić”, Užice
3. Miroslav Markićević, 7. beogradska gimnazija, Beograd
4. Dragan Nikolić, Ekonomska škola, Pirot
5. Spec. geo. Jasna Perić, 6. beogradska gimnazija, Beograd
6. Dr Ranko Dragović, Geografski fakultet, Niš

19. Istorija

1. Dr Dejan Mikavica, Filozofski fakultet, Novi Sad
2. Dr Duško Kovačević, Filozofski fakultet, Novi Sad
3. Mila Lekić, Gimnazija, Čačak
4. Dragana Mišić, 6. beogradska gimnazija, Beograd
5. Slavica Negojević, Gimnazija, Čačak

20. Biologija

1. Dr Biljana Potparević, Farmaceutski fakultet, Beograd
2. Dr Nebojša Jasnić, Biološki fakultet, Beograd
3. Dr Lada Živković, Farmaceutski fakultet, Beograd
4. Nemanja Stojiljković, Srednja medicinska škola „Dr Ružica Rip”, Sombor
5. Ana Blečić, 9. beogradska gimnazija, Beograd

21. Fizika

1. Dr Andrijana Žekić, Fizički fakultet, Beograd
2. Slavoljub Mitić, Gimnazija „Svetozar Marković”, Niš
3. Vladan Mladenović, Aleksinačka gimnazija, Aleksinac
4. Jelena Živanović, Zemunska gimnazija, Beograd
5. Biljana Stojičić, Zemunska gimnazija, Beograd

22. Hemija

1. Dr Biljana Tomašević, Hemijski fakultet, Beograd
2. Jelena Obradović, Vazduhoplovna akademija, Beograd
3. Aleksandra Pavićević, Poljoprivredno-veterinarska škola sa domom učenika „Svilajnac”
4. Dr Nataša Avramović, Medicinski fakultet, Institut za hemiju u medicini, Beograd
5. Spec. hem. Aleksandar Rakita, Zrenjaninska gimnazija, Zrenjanin

Umetnosti

23. Baletsko obrazovanje

1. Nina Čolanović, Baletska škola „Lujo Davičo”, Beograd
2. Ivana Ljujić Radivojević, Baletska škola „Lujo Davičo”, Beograd
3. Valentina Trajković, Baletska škola „Lujo Davičo”, Beograd
4. Stefan Milić, Baletska škola „Lujo Davičo”, Beograd
5. Smiljka Đorđević, Baletska škola „Lujo Davičo”, Beograd
6. Iva Bojović Petković, Baletska škola „Lujo Davičo”, Beograd

24. Muzičko obrazovanje

1. Mr Olivera Nikolić, Muzička škola „Stanković”, Beograd
2. Neda Miletić, Muzička škola ”Stanković”, Beograd
3. Sanja Bulbić, Muzička škola „Davorin Jenko”, Beograd
4. Miljan Mihajlović, Muzička škola, Niš
5. Slađana Šegavčić, Muzička škola „Davorin Jenko”, Beograd

25. Obrazovanje iz oblasti likovnih umetnosti, primenjenih umetnosti i dizajna

1. Dr um. Milan Antić, Fakultet likovnih umetnosti, Beograd
2. Tatjana Mitrović, Tehnička škola „Drvo art”, Beograd
3. Mina Stupar, Škola primenjenih umetnosti, Šabac
4. Saša Gligorić, Škola primenjenih umetnosti, Šabac
5. Nevenka Đokić, Škola primenjenih umetnosti, Šabac
6. Dr Sanja Filipović, Akademija umetnosti, Univerzitet u Novom Sadu

Stručna matura

Sastav radnih grupa za izradu ispitnih materijala, po područjima rada:

1. Poljoprivreda, proizvodnja i prerada hrane

1. Svetlana Mladenović, Poljoprivredno-hemijska škola „Dr. Đorđe Radić“, Kraljevo
2. Milana Marinković, Poljoprivredno-hemijska škola „Dr Đorđe Radić“ Kraljevo
3. Jovo Ćato, Srednja poljoprivredno-prehrambena škola, Sombor
4. Tijana Skokić, Srednja poljoprivredno-prehrambena škola, Sombor
5. Stanče Krstić, Poljoprivredno-šumarska škola „Josif Pančić“, Surdulica
6. Milica Mitić, Poljoprivredna škola „Sonja Marinković“, Požarevac
7. Miloš Ivković, Srednja škola „Sveti Trifun" sa domom učenika, Aleksandrovac
8. Dejan Mihajlović, Srednja škola „Sveti Trifun" sa domom učenika, Aleksandrovac
9. Branko Rajčić, Srednja škola „Sveti Trifun" sa domom učenika, Aleksandrovac
10. Gabrijela Korom, Hemijsko-tehnološka škola, Subotica
11. Danijela Radičević, Poljoprivredna škola, Prokuplje
12. Jelena Stojanović, Poljoprivredno-hemijska škola „Dr Đorđe Radić“, Kraljevo
13. Mirjana Ratković, Hemijsko-prehrambena tehnološka škola, Beograd
14. Gordana Jovanov, Poljoprivredna škola sa domom učenika PKB, Beograd

2. Šumarstvo i obrada drveta

1. Dragomir Vučković, Tehnička škola „Drvoart", Beograd
2. Vesna Mihajlović, Tehnička škola „Drvoart", Beograd
3. Marina Dukić, Tehnička škola „Drvoart", Beograd
4. Milan Žarković, Šumarska škola, Kraljevo
5. Vladimir Stojnić, Šumarska škola, Kraljevo

3. Geologija, rudarstvo i metalurgija

1. Dušica Petrašinović, Geološko i hidrometeorološka škola „Milutin Milanković“, Beograd
2. Vuk Rašković Kalajdžić, Geološko i hidrometeorološka škola „Milutin Milanković“, Beograd
3. Aleksandar Milenković, Tehnička škola, Bor
4. Mirjana Milosavljević, Tehnička škola, Bor
5. Snežana Đorđević Milutinović, Tehnička škola, Bor

4. Mašinstvo i obrada metala

1. Milica Dragišić, Tehnička škola „Železnik“, Beograd
2. Boban Marić, „Tehnoart” škola za mašinstvo i umetničke zanate, Beograd
3. Gligorije Mirkov, Politehnika - škola za nove tehnologije, Beograd
4. Jelena Mićić, „Tehnoart” škola za mašinstvo i umetničke zanate, Beograd
5. Stanko Radovanović, „Tehnoart” škola za mašinstvo i umetničke zanate, Beograd
6. Drakče Vidojević, Vazduhoplovna akademija, Beograd
7. Ljutvija Duraković, Tehnička škola GSP, Beograd
8. Marko Đukić, Srednja stručna škola, Kragujevac
9. Saša Dudvarski, Tehnička škola, Bečej
10. Leonid Jovanović, Škola za brodarstvo, brodogradnju i hidrogradnju, Beograd
11. Zlatica Gerov, Tehnička škola, Knjaževac
12. Ljiljana Živanović, Tehnička škola, Obrenovac
13. Zorica Filipović, Prva tehnička škola, Kruševac
14. Tomica Milosavljević, Tehnička škola, Knjaževac
15. Goran Gerov, Tehnička škola, Knjaževac
16. Tomislav Marinković, Visoka tehnička škola strukovnih studija, Niš
17. Veselin Vuković, Tehnička škola „Novi Beograd“, Beograd

5. Elektrotehnika

1. Dušan Lemajić, Tehnička škola „Mihajlo Pupin“, Inđija
2. Grada Manojlović, Elektrotehnička škola „Nikola Tesla“, Niš
3. Boban Ilić, Elektrotehnička škola „Nikola Tesla“, Niš
4. Duško Ković, Srednja tehnička PTT škola, Beograd
5. Dragiša Radojković, Srednja tehnička PTT škola, Beograd
6. Saša Skoko, Elektrotehnička škola „Mihajlo Pupin", Novi Sad
7. Jasna Ristić, Elektrotehnička škola „Nikola Tesla“, Beograd
8. Marjan Ivanov, Srednja tehnička škola „Mihajlo Pupin“, Kula
9. Mirjana Đurišić, Elektrotehnička škola Zemun, Beograd
10. Saša Stojković, Visoka škola elektrotehnike i računarstva, Beograd
11. Vela Čoja, Srednja tehnička PTT škola, Beograd
12. Milena Krstić, Elektrotehnička škola „Nikola Tesla“, Niš
13. Slavica Per, Elektrotehnička škola Zemun, Beograd
14. Vesna Stanojević, Elektrotehnička škola „Mihajlo Pupin", Novi Sad
15. Milan Njegomir, Školski centar „Nikola Tesla", Vršac
16. Boško Radovanović, Srednja tehnička PTT škola, Beograd
17. Vitomir Radosavljević, Visoka škola strukovnih studija za informacione i komunikacione tehnologije, Beograd
18. Sreten Lukić, Građevinska škola, Beograd

6. Hemija, nemetali i grafičarstvo

1. Ervina Zdravković, Hemijsko-tehnološka škola „Božidar Đorđević Kukar“, Leskovac
2. Miroslav Macura, Saobraćajno-tehnička škola Zemun, Beograd
3. Snežana Čejić, Hemijsko-medicinska škola, Vršac
4. Marina Bogićević, Hemijsko-tehnološka škola „Božidar Đorđević Kukar“, Leskovac
5. Oliver Četojević, Tehnička škola „Mileva Marić Ajnštajn“, Novi Sad
6. Gojko Skorić, Grafička škola, Beograd
7. Aleksandra Drljača, Tehnička škola „Mileva Marić Ajnštajn“, Novi Sad
8. Mirjana Bažalac, Grafička škola, Beograd

7. Tekstilstvo i kožarstvo

1. Verica Petrović, Škola za dizajn tekstila, Beograd
2. Zvonimir Paunović, Škola za dizajn tekstila, Beograd
3. Slaviša Stojmenović, Škola za tekstil i dizajn, Leskovac
4. Jovan Đokić, Škola za tekstil i dizajn, Leskovac
5. Božana Vuković, Tehnička škola za dizajn kože, Beograd
6. Srećko Bjedov, Tehnička škola za dizajn kože, Beograd
7. Marta Šusterić, Tehnička škola za dizajn kože, Beograd

8. Geodezija i građevinarstvo

1. Andrija Rakočević, Građevinska škola „Branko Žeželj“, Beograd
2. Slavica Vezmar, Građevinska škola „Branko Žeželj“, Beograd
3. Bulatović I. Vojin, penzioner, Beograd
4. Marija Radisavljević, Građevinska škola „Branko Žeželj“, Beograd
5. Dragan Pantović, Tehnička škola, Čačak
6. Zoran Bogdanović, Tehnička škola, Čačak
7. Vasko Nikolov, Mašinska tehnička škola „14. Oktobar“, Kraljevo
8. Slavko Duvnjak, Politehnička škola, Subotica
9. Mira Tumbas, Politehnička škola, Subotica
10. Irena Gospavić, Tehnička škola „Radoje Ljubičić“, Užice
11. Gordana Marković, Građevinska škola „Branko Žeželj“, Beograd
12. Snežana Petrović Kuzmić, Građevinska škola „Branko Žeželj“, Beograd
13. Dragana Romić, Škola za brodarstvo, brodogradnju i hidrogradnju, Beograd

9. Saobraćaj

1. Gordana Giljan, Saobraćajno-tehnička škola Zemun, Beograd
2. Milorad Ristivojčević, Saobraćajno-tehnička škola Zemun, Beograd
3. Goran Stanojević, Srednja tehnička PTT škola, Beograd
4. Gordana Stanojević, Srednja tehnička PTT škola, Beograd
5. Aleksandar Tošić, Železnička tehnička škola, Beograd
6. Ana Pantić, Železnička tehnička škola, Beograd
7. Vesna Sarajlić, Železnička tehnička škola, Beograd
8. Filip Sajić, Železnička tehnička škola, Beograd
9. Jasna Mamić, Škola za brodarstvo, brodogradnju i hidrogradnju, Beograd
10. Tatjana Đokić, Škola za brodarstvo, brodogradnju i hidrogradnju, Beograd
11. Borislav Savić, Škola za brodarstvo, brodogradnju i hidrogradnju, Beograd

10. Trgovina, ugostiteljstvo i turizam

1. Zorica Kostić, Trgovačka škola, Beograd
2. Radmila Zdravković, Trgovačka škola, Beograd
3. Vitković Svetlana, Trgovačka škola, Beograd
4. Radoslav Ilić, Trgovinsko-ugostiteljska škola, Leskovac
5. Vesna Todorović, Ugostiteljsko-turistička škola, Beograd
6. Dušan Komlenac, Ugostiteljsko-turistička škola, Beograd
7. Dalibor Nenadović, Srednja turistička škola, Beograd
8. Jelena Spasojević, Ugostiteljsko-turistička škola, Vrnjačka Banja
9. Aleksandar Lazarević, Ugostiteljsko-turistička škola, Beograd

11. Ekonomija, pravo i administracija

1. Vera Kodžo, Druga ekonomska škola, Beograd
2. Vesna Lekić, Druga ekonomska škola, Beograd
3. Milan Kecman, Peta ekonomska škola „Rakovica", Beograd
4. Danijela Rvović, Ekonomska škola, Čačak
5. Dragana Jakovljević, Ekonomska škola, Čačak
6. Danica Stanimirov, Ekonomsko-trgovinska škola, Senta
7. Olivera Anđelković, Prva ekonomska škola, Beograd

12. Zdravstvo i socijalna zaštita

1. Ana Gajić, Zubotehnička škola, Beograd
2. Stefan Ljuboje, Srednja medicinska škola „Milutin Milanković", Beograd
3. Dorina Radovanović, Medicinska škola „Stevica Jovanović", Pančevo
4. Jelena Todorović, Medicinska škola sa domom učenika, Kragujevac
5. Biljana Aranđelović, Medicinska škola, Beograd
6. Darko Obradović, Medicinska škola sa domom učenika, Kragujevac
7. Aleksandra Đurić, Medicinska škola „Dr Miša Pantić“, Valjevo
8. Milica Kitić, Medicinska škola „Dr Miša Pantić“, Valjevo
9. Slađana Jovanović, Medicinska škola „7.april“, Novi Sad
10. Marina Novaković, Medicinska škola, Kraljevo
11. Slađana Šunka, Medicinska škola „7.april“, Novi Sad
12. Iljana Rakić, Medicinska škola, Beograd

13. Lične usluge

1. Slavica Bogdanović, Škola za negu lepote, Beograd
2. Nemanja Ilić, Škola za negu lepote, Beograd
3. Ivana Košpenda, Škola za negu lepote, Beograd
4. Lidija Trišović Milinković, Škola za negu lepote, Beograd
5. Dragana Jovanović, Škola za negu lepote, Beograd

Kako su formirane radne grupe za izradu ispitnih materijala državne mature

Na osnovu člana 78. Zakona o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja („Službeni glasnik RS”, br. 88/2017, 27/2018 – drugi zakoni i 10/2019. od 15.02.2019. godine) i Zakona o srednjem obrazovanju i vaspitanju („Službeni glasnik RS” br. 55/2013 od 10.11.2017. godine) Projekat „Unapređenje kvaliteta obrazovanja kroz uvođenje ispita na kraju srednjeg obrazovanja” (u daljem tekstu: Projekat državne mature) je uputio poziv svim zainteresovanim licima sa odgovarajućim obrazovanjem i radnim iskustvom u struci, da se prijave na Javni poziv za članove radnih grupa za izradu ispitnih materijala za obrazovne profile u stručnom, odnosno opštem i umetničkom obrazovanju, u okviru priprema za sprovođenje državne mature, uz podršku Projekta državne mature.

Nakon selekcije prijavljenih kandidata, Ministarstvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja su podneti spiskovi članova odabranih da do decembra 2021. godine učestvuju u pripremi sprovođenja državne mature.