logo-white
EUzaTebe_logo

Састав радних група

Чланство тимова за припрему испитних материјала за државну матуру 2021/2022. године

Општа и уметничка матура

Састав радних група за израду испитних материјала, по предметима:

Језици

1. Српски језик и књижевност

1. Валентина Илић, Филoлошки факултет, Београд
2. Катарина Марковић, Хемијско-прехрамбено техничка школа, Београд
3. Милан Шиповац, Oсма београдска гимназија, Београд
4. Николета Николић, Eкономско-угоститељска школа, Велика Плана
5. Александра Црногорац, Гимназија „Свети Сава”, Београд
6. Валентина Андрејић Ристић, Прва нишка гимназија „Стеван Сремац”, Ниш
7. Душан Благојевић, Гимназија, Лебане
8. Слободанка Раковић, пензионер, Београд

2. Српски као нематерњи језик

1. Др Весна Крајишник, Филолошки факултет, Београд
2. Др Душанка Звекић Душановић, Филозофски факултет, Нови Сад
3. Др Јелена Редли, Филозофски факултет, Нови Сад
4. Александар Догнар, Гимназија за талентоване ученике „Деже Костолањи”, Суботица
5. Спец. филол. Наташа Добрић, „Петефи Шандор”, Нови Сад

3. Албански језик и књижевност

1. Беким Адеми, Средња-техничка школа, Прешево
2. Естра Аћифи, Средња школа „Сезаи Сурои”, Бујановац
3. Кадуше Нухиу, професор албанског језика, незапослена
4. Џелал Арифи, Гимназија „Скендербег”, Прешево
5. Енкел Реџепи, Гимназија „Скендербег”, Прешево

4. Босански језик и књижевност

1. Елвира Ђекић, Техничка школа, Нови Пазар
2. Алиса Џемић, Гимназија, Тутин
3. Маида Фазлић, Медицинска школа „Два хероја”, Нови Пазар
4. Аземина Хаџић, Техничка школа, Тутин

5. Бугарски језик и књижевност

1. Пене Димитров, професор бугарског језика, пензионер
2. Милисав Николов, Гимназија „Св. Кирило и Методије”, Димитовград
3. Анита Христова Пенева, Гимназија, Босилеград
4. Ивана Андрејевић, Гимназија „Св. Кирило и Методије”, Димитовград

6. Мађарски језик и књижевност

1. Силвиа Кантар Фараго, Средња школа „Лукјан Мушицки”, Темерин
2. Др Харгита Хорват Футо, Филозофски факултет, Нови Сад
3. Др Едит Катона, Филозофски факултет, Нови Сад
4. Др Марија Пастор Кичи, Филозофски факултет, Нови Сад

7. Румунски језик и књижевност

1. Др Бриндуша Жујка, Висока школа струковних студија за васпитаче, Вршац
2. Др Маринел Негру, Учитељски факултет, Београд
3. Романца Варђан, Гимназија „Борислав Петров Браца”, Вршац
4. Габријела Радојевић, Економско-трговинска школа „Доситеј Обрадовић”, Алибунар

8. Русински језик и књижевност

1. Александар Мудри, Филозофски факултет, Нови Сад
2. Љупка Малацко, средња школа „Перо Кузмјан”, Руски Крстур
3. Анамарија Рамач Фурман, Филозофски факултет, Нови Сад
4. Ана Римар, Филозофски факултет, Нови Сад

9. Словачки језик и књижевност

1. Др Марина Шимак, Филозофски факултет, Нови Сад
2. проф. Марјена Корош, уредник за словачки језик, „Завод за уџбенике”, Нови Сад
3. Др Ана Макишова, Филозофски факултет, Нови Сад
4. Светлана Золњан, Национални савет националних мањина, Бач
5. Анамарија Болдоцки Грбић, Гимназија „Јан Колар” са домом ученика, Бачки Петровац

10. Хрватски језик и књижевност

1. Мр Мирјана Црнковић, „Матко Вуковић”, Суботица
2. Иван Бричевић, Гимназија „Светозар Марковић”, Суботица
3. Сањин Ивашић, Политехничка школа, Суботица
4. Морена Рендулић, „Матија Губец”, Таванкут
5. Ана Гаковић, Гимназија „Светозар Марковић”, Суботица

11. Енглески језик

1. Др Јелена Вујић, Филолошки факултет, Београд
2. Др Аница Радосављевић Крсмановић, Филолошко-уметнички факултет, Крагујевац
3. Вишња Минчев, Железничко техничка школа, Београд
4. Нада Ћираковић, Гимназија, Лазаревац
5. Сања Бошњак, Средња медицинска школа „Др Ружица Рип”, Сомбор

12. Италијански језик

1. Др Катарина Завишин, Филолошки факултет, Београд
2. Јелена Живковић, „Драгомир Марковић”, Крушевац
3. Јелена Гавровић, 3. београдска гимназија, Београд
4. Марија Вељић, Гимназија „Таковски устанак”, Горњи Милановац

13. Немачки језик

1. Др Александра Беговић, Филозофски факултет, Косовска Митровица
2. Светлана Златановић, 6. београдска гимназија, Београд
3. Весна Николовски, 3. београдска гимназија, Београд

14. Руски језик

1. Др Лука Меденица, Филолошки факултет, Београд
2. Др Јелена Гинић, Филолошки факултет, Београд
3. Татјана Шуковић, 9. гимназија „Михајло Петровић Алас”, Београд
4. Слатка Вучинић, Прва београдска гимназија, Београд
5. Ана Спремић, Осма београдска гимназија, Београд

15. Француски језик

1. Др Марија Панић, Филолошко-уметнички факултет, Крагујевац
2. Славица Мијалковић, Гимназија, Пирот
3. Јована Илић, Филолошка гимназија, Београд

16. Шпански језик

1. Миле Сајчић, 8. београдска гимназија, Београд
2. Др Ана Јовановић, Филoлошки факултет, Београд
3. Милена Радовановић, Гимназија „Светозар Марковић”, Јагодина

Науке

17. Математика

1. Др Александар Липковски, Математички факултет, Београд
2. Др Драган Аздејковић, Економски факултет, Београд
3. Др Бојана Михаиловић, Електротехнички факултет, Београд
4. Др Александар Пејчев, Машински факултет, Београд
5. Спец. мат. Зорица Маринковић, Земунска гимназија, Београд
6. Спец. мат. Владимир Маринков, Економско-трговинска школа „Вук Караџић”, Стара Пазова
7. Др Иван Анић, Висока школа струковних студија за информационе технологије, Београд
8. Др Владимир Балтић, Висока школа за електротехнику и рачунарство, Београд
9. Анђелка Симић, Гимназија „Бранислав Петронијевић”, Уб
10. Др Радивоје Стојковић, Гимназија „Јован Јовановић Змај”, Нови Сад

18. Географија

1. Мр Марко Милошевић, Географски институт ,„Јован Цвијић”, САНУ, Београд
2. Мр Душица Стаменић, Техничка школа „Радоје Љубичић”, Ужице
3. Мирослав Маркићевић, 7. београдска гимназија, Београд
4. Драган Николић, Економска школа, Пирот
5. Спец. гео. Јасна Перић, 6. београдска гимназија, Београд
6. Др Ранко Драговић, Географски факултет, Ниш

19. Историја

1. Др Дејан Микавица, Филозофски факултет, Нови Сад
2. Др Душко Ковачевић, Филозофски факултет, Нови Сад
3. Мила Лекић, Гимназија, Чачак
4. Драгана Мишић, 6. београдска гимназија, Београд
5. Славица Негојевић, Гимназија, Чачак

20. Биологија

1. Др Биљана Потпаревић, Фармацеутски факултет, Београд
2. Др Небојша Јаснић, Биолошки факултет, Београд
3. Др Лада Живковић, Фармацеутски факултет, Београд
4. Немања Стојиљковић, Средња медицинска школа „Др Ружица Рип”, Сомбор
5. Ана Блечић, 9. београдска гимназија, Београд

21. Физика

1. Др Андријана Жекић, Физички факултет, Београд
2. Славољуб Митић, Гимназија „Светозар Марковић”, Ниш
3. Владан Младеновић, Алексиначка гимназија, Алексинац
4. Јелена Живановић, Земунска гимназија, Београд
5. Биљана Стојичић, Земунска гимназија, Београд

22. Хемија

1. Др Биљана Томашевић, Хемијски факултет, Београд
2. Јелена Обрадовић, Ваздухопловна академија, Београд
3. Александра Павићевић, Пољопривредно-ветеринарска школа са домом ученика „Свилајнац”
4. Др Наташа Аврамовић, Медицински факултет, Институт за хемију у медицини, Београд
5. Спец. хем. Александар Ракита, Зрењанинска гимназија, Зрењанин

Уметности

23. Балетско образовање

1. Нина Чолановић, Балетска школа „Лујо Давичо”, Београд
2. Ивана Љујић Радивојевић, Балетска школа „Лујо Давичо”, Београд
3. Валентина Трајковић, Балетска школа „Лујо Давичо”, Београд
4. Стефан Милић, Балетска школа „Лујо Давичо”, Београд
5. Смиљка Ђорђевић, Балетска школа „Лујо Давичо”, Београд
6. Ива Бојовић Петковић, Балетска школа „Лујо Давичо”, Београд

24. Музичко образовање

1. Мр Оливера Николић, Музичка школа „Станковић”, Београд
2. Неда Милетић, Музичка школа ”Станковић”, Београд
3. Сања Булбић, Музичка школа „Даворин Јенко”, Београд
4. Миљан Михајловић, Музичка школа, Ниш
5. Слађана Шегавчић, Музичка школа „Даворин Јенко”, Београд

25. Образовање из области ликовних уметности, примењених уметности и дизајна

1. Др ум. Милан Антић, Факултет ликовних уметности, Београд
2. Татјана Митровић, Техничка школа „Дрво арт”, Београд
3. Мина Ступар, Школа примењених уметности, Шабац
4. Саша Глигорић, Школа примењених уметности, Шабац
5. Невенка Ђокић, Школа примењених уметности, Шабац
6. Др Сања Филиповић, Академија уметности, Универзитет у Новом Саду

Стручна матура

Састав радних група за израду испитних материјала, по подручјима рада:

1. Пољопривреда, производња и прерада хране

1. Светлана Младеновић, Пољопривредно-хемијска школа „Др. Ђорђе Радић“, Краљево
2. Милана Маринковић, Пољопривредно-хемијска школа „Др Ђорђе Радић“ Краљево
3. Јово Ћато, Средња пољопривредно-прехрамбена школа, Сомбор
4. Тијана Скокић, Средња пољопривредно-прехрамбена школа, Сомбор
5. Станче Крстић, Пољопривредно-шумарска школа „Јосиф Панчић“, Сурдулица
6. Милица Митић, Пољопривредна школа „Соња Маринковић“, Пожаревац
7. Милош Ивковић, Средња школа „Свети Трифун" са домом ученика, Александровац
8. Дејан Михајловић, Средња школа „Свети Трифун" са домом ученика, Александровац
9. Бранко Рајчић, Средња школа „Свети Трифун" са домом ученика, Александровац
10. Габријела Кором, Хемијско-технолошка школа, Суботица
11. Данијела Радичевић, Пољопривредна школа, Прокупље
12. Јелена Стојановић, Пољопривредно-хемијска школа „Др Ђорђе Радић“, Краљево
13. Мирјана Ратковић, Хемијско-прехрамбена технолошка школа, Београд
14. Гордана Јованов, Пољопривредна школа са домом ученика ПКБ, Београд

2. Шумарство и обрада дрвета

1. Драгомир Вучковић, Техничка школа „Дрвоарт", Београд
2. Весна Михајловић, Техничка школа „Дрвоарт", Београд
3. Марина Дукић, Техничка школа „Дрвоарт", Београд
4. Милан Жарковић, Шумарска школа, Краљево
5. Владимир Стојнић, Шумарска школа, Краљево

3. Геологија, рударство и металургија

1. Душица Петрашиновић, Геолошко и хидрометеоролошка школа „Милутин Миланковић“, Београд
2. Вук Рашковић Калајџић, Геолошко и хидрометеоролошка школа „Милутин Миланковић“, Београд
3. Александар Миленковић, Техничка школа, Бор
4. Мирјана Милoсављевић, Техничка школа, Бор
5. Снежана Ђорђевић Милутиновић, Техничка школа, Бор

4. Машинство и обрада метала

1. Милица Драгишић, Техничка школа „Железник“, Београд
2. Бобан Марић, „Техноарт” школа за машинство и уметничке занате, Београд
3. Глигорије Мирков, Политехника - школа за нове технологије, Београд
4. Јелена Мићић, „Техноарт” школа за машинство и уметничке занате, Београд
5. Станко Радовановић, „Техноарт” школа за машинство и уметничке занате, Београд
6. Дракче Видојевић, Ваздухопловна академија, Београд
7. Љутвија Дураковић, Техничка школа ГСП, Београд
8. Марко Ђукић, Средња стручна школа, Крагујевац
9. Саша Дудварски, Техничка школа, Бечеј
10. Леонид Јовановић, Школа за бродарство, бродоградњу и хидроградњу, Београд
11. Златица Геров, Техничка школа, Књажевац
12. Љиљана Живановић, Техничка школа, Обреновац
13. Зорица Филиповић, Прва техничка школа, Крушевац
14. Томица Милосављевић, Техничка школа, Књажевац
15. Горан Геров, Техничка школа, Књажевац
16. Томислав Маринковић, Висока техничка школа струковних студија, Ниш
17. Веселин Вуковић, Техничка школа „Нови Београд“, Београд

5. Електротехника

1. Душан Лемајић, Техничка школа „Михајло Пупин“, Инђија
2. Града Манојловић, Електротехничка школа „Никола Тесла“, Ниш
3. Бобан Илић, Електротехничка школа „Никола Тесла“, Ниш
4. Душко Ковић, Средња техничка ПТТ школа, Београд
5. Драгиша Радојковић, Средња техничка ПТТ школа, Београд
6. Саша Скоко, Електротехничка школа „Михајло Пупин", Нови Сад
7. Јасна Ристић, Електротехничка школа „Никола Тесла“, Београд
8. Марјан Иванов, Средња техничка школа „Михајло Пупин“, Кула
9. Мирјана Ђуришић, Електротехничка школа Земун, Београд
10. Саша Стојковић, Висока школа електротехнике и рачунарства, Београд
11. Вела Чоја, Средња техничка ПТТ школа, Београд
12. Милена Крстић, Електротехничка школа „Никола Тесла“, Ниш
13. Славица Пер, Електротехничка школа Земун, Београд
14. Весна Станојевић, Електротехничка школа „Михајло Пупин", Нови Сад
15. Милан Његомир, Школски центар „Никола Тесла", Вршац
16. Бошко Радовановић, Средња техничка ПТТ школа, Београд
17. Витомир Радосављевић, Висока школа струковних студија за информационе и комуникационе технологије, Београд
18. Сретен Лукић, Грађевинска школа, Београд

6. Хемија, неметали и графичарство

1. Ервина Здравковић, Хемијско-технолошка школа „Божидар Ђорђевић Кукар“, Лесковац
2. Мирослав Мацура, Саобраћајно-техничка школа Земун, Београд
3. Снежана Чејић, Хемијско-медицинска школа, Вршац
4. Марина Богићевић, Хемијско-технолошка школа „Божидар Ђорђевић Кукар“, Лесковац
5. Оливер Четојевић, Техничка школа „Милева Марић Ајнштајн“, Нови Сад
6. Гојко Скорић, Графичка школа, Београд
7. Александра Дрљача, Техничка школа „Милева Марић Ајнштајн“, Нови Сад
8. Мирјана Бажалац, Графичка школа, Београд

7. Текстилство и кожарство

1. Верица Петровић, Школа за дизајн текстила, Београд
2. Звонимир Пауновић, Школа за дизајн текстила, Београд
3. Славиша Стојменовић, Школа за текстил и дизајн, Лесковац
4. Јован Ђокић, Школа за текстил и дизајн, Лесковац
5. Божана Вуковић, Техничка школа за дизајн коже, Београд
6. Срећко Бједов, Техничка школа за дизајн коже, Београд
7. Марта Шустерић, Техничка школа за дизајн коже, Београд

8. Геодезија и грађевинарство

1. Андрија Ракочевић, Грађевинска школа „Бранко Жежељ“, Београд
2. Славица Везмар, Грађевинска школа „Бранко Жежељ“, Београд
3. Булатовић И. Војин, пензионер, Београд
4. Марија Радисављевић, Грађевинска школа „Бранко Жежељ“, Београд
5. Драган Пантовић, Техничка школа, Чачак
6. Зоран Богдановић, Техничка школа, Чачак
7. Васко Николов, Машинскa техничка школа „14. Октобар“, Краљево
8. Славко Дувњак, Политехничка школа, Суботица
9. Мира Тумбас, Политехничка школа, Суботица
10. Ирена Госпавић, Техничка школа „Радоје Љубичић“, Ужице
11. Гордана Марковић, Грађевинска школа „Бранко Жежељ“, Београд
12. Снежана Петровић Кузмић, Грађевинска школа „Бранко Жежељ“, Београд
13. Драгана Ромић, Школа за бродарство, бродоградњу и хидроградњу, Београд

9. Саобраћај

1. Гордана Гиљан, Саобраћајно-техничка школа Земун, Београд
2. Милорад Ристивојчевић, Саобраћајно-техничка школа Земун, Београд
3. Горан Станојевић, Средња техничка ПТТ школа, Београд
4. Гордана Станојевић, Средња техничка ПТТ школа, Београд
5. Александар Тошић, Железничка техничка школа, Београд
6. Ана Пантић, Железничка техничка школа, Београд
7. Весна Сарајлић, Железничка техничка школа, Београд
8. Филип Сајић, Железничка техничка школа, Београд
9. Јасна Мамић, Школа за бродарство, бродоградњу и хидроградњу, Београд
10. Татјана Ђокић, Школа за бродарство, бродоградњу и хидроградњу, Београд
11. Борислав Савић, Школа за бродарство, бродоградњу и хидроградњу, Београд

10. Трговина, угоститељство и туризам

1. Зорица Костић, Трговачка школа, Београд
2. Радмила Здравковић, Трговачка школа, Београд
3. Витковић Светлана, Трговачка школа, Београд
4. Радослав Илић, Трговинско-угоститељска школа, Лесковац
5. Весна Тодоровић, Угоститељско-туристичка школа, Београд
6. Душан Комленац, Угоститељско-туристичка школа, Београд
7. Далибор Ненадовић, Средња туристичка школа, Београд
8. Јелена Спасојевић, Угоститељско-туристичка школа, Врњачка Бања
9. Александар Лазаревић, Угоститељско-туристичка школа, Београд

11. Економија, право и администрација

1. Вера Коџо, Друга економска школа, Београд
2. Весна Лекић, Друга економска школа, Београд
3. Милан Кецман, Пета економска школа „Раковица", Београд
4. Данијела Рвовић, Економска школа, Чачак
5. Драгана Јаковљевић, Економска школа, Чачак
6. Даница Станимиров, Економско-трговинска школа, Сента
7. Оливера Анђелковић, Прва економска школа, Београд

12. Здравство и социјална заштита

1. Ана Гајић, Зуботехничка школа, Београд
2. Стефан Љубоје, Средња медицинска школа „Милутин Миланковић", Београд
3. Дорина Радовановић, Медицинска школа „Стевица Јовановић", Панчево
4. Јелена Тодоровић, Медицинска школа са домом ученика, Крагујевац
5. Биљана Аранђеловић, Медицинска школа, Београд
6. Дарко Обрадовић, Медицинска школа са домом ученика, Крагујевац
7. Александра Ђурић, Медицинска школа „Др Миша Пантић“, Ваљево
8. Милица Китић, Медицинска школа „Др Миша Пантић“, Ваљево
9. Слађана Јовановић, Медицинска школа „7.април“, Нови Сад
10. Марина Новаковић, Медицинска школа, Краљево
11. Слађана Шунка, Медицинска школа „7.април“, Нови Сад
12. Иљана Ракић, Медицинска школа, Београд

13. Личне услуге

1. Славица Богдановић, Школа за негу лепоте, Београд
2. Немања Илић, Школа за негу лепоте, Београд
3. Ивана Кошпенда, Школа за негу лепоте, Београд
4. Лидија Тришовић Милинковић, Школа за негу лепоте, Београд
5. Драгана Јовановић, Школа за негу лепоте, Београд

Како су формиране радне групе за израду испитних материјала државне матуре

На основу члана 78. Закона о основама система образовања и васпитања („Службени гласник РС”, бр. 88/2017, 27/2018 – други закони и 10/2019. од 15.02.2019. године) и Закона о средњем образовању и васпитању („Службени гласник РС” бр. 55/2013 од 10.11.2017. године) Пројекат „Унапређење квалитета образовања кроз увођење испита на крају средњег образовања” (у даљем тексту: Пројекат државне матуре) је упутио позив свим заинтересованим лицима са одговарајућим образовањем и радним искуством у струци, да се пријаве на Јавни позив за чланове радних група за израду испитних материјала за образовне профиле у стручном, односно општем и уметничком образовању, у оквиру припрема за спровођење државне матуре, уз подршку Пројекта државне матуре.

Након селекције пријављених кандидата, Министарству просвете, науке и технолошког развоја су поднети спискови чланова одабраних да до децембра 2021. године учествују у припреми спровођења државне матуре.