Семинари о пилотирању матуре за школе-учеснице

Јул 2020.

Школе у којима се спроводи прво пилотирање државне матуре изабране су као узорци свих типова школа у средњем образовању. Њихове представнике делимо у више група, према локацији, односно типу школе, и благовремено треба да обучимо за планирано пилотирање.

После званичног обавештења о календару пилотирања које ће добити од Министарства просвете, науке и технолошког развоја, школе окупљамо на једнодневне семинаре. Том приликом, школе треба да добију потребне информације о обухвату ученика, избору предмета, врстама задатака и оцењивању, предвиђеном времену и терминима за полагање, процедурама, и свему другом што им је неопходно за успешно учешће у пилотирању.

У датим околностима, обука ће вероватно морати да буде организована виртуелно. Изабране школе ћемо благовремено обавестит о датумима, времену и трајању семинара.