Обуке школских тимова за друго пилотирање државне матуре

Фебруар-март 2022.

Обуке школских тимова за друго пилотирање одржавају се крајем фебруара и почетком марта 2022. године. Спроводе их их школске управе и Пројекат државне матуре, у организацији и под надзором Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

Школски тимови којима су ове обуке намењене имају по пет чланова. Чине их: директор/ка школе, секретар/ка школске матурске комисије (ШМК), стручни сарадник/ца и делегирани представници или представнице наставничког већа.

Ове обука за школске тимове су једнодневне и одржавају се у мањим групама, према типу школе. План обука и датум обуке се свакој школи доставља две недеље раније.

У Војводини ове обуке прате представници Покрајинског секретаријата и Педагошког завода Војводине.